Íme, milyen egy egyedi elektromos motorkerékpár versenyzése (videó)

Egy ideje, minden évben a New Jersey-i Millville-ben, a főiskolák és más versenyzők különböző helyszínekről építenek és versenyeznek elektromos motorkerékpárokkal abban a reményben, hogy hazahozzák a győzelmet és elérték a versenyt az e-MotoRacing teljesen elektromos versenysorozaton.

Ez az év azonban más volt. Július 10–12 között a RIT volt az egyetlen főiskola, amely megjelent. Képviseltette a hátrányt a hat tapasztalt kerékpáros csapat egyikének versenyében, amely a teljesen elektromos járművek versenyén versenyzett. Bár a versenyző kerékpár alkatrészei általában szigorúan titkosak voltak, az EVT-vel (Electronic Vehicle Team) készített exkluzív interjúból némi betekintést nyerhettem abba, hogy mire futott a RIT kerékpár.

eSuperSport 4

Ezt tanultam: A REV1-et (RIT Electric Vehicle 1) egy 2005-ös Kawasaki Ninja ZX6RR alváz köré tervezték. A kerékpár benzin alkatrészeit kibelezték, amíg a belső futómű csupasz volt és alapból fel nem épült.

Az áramellátáshoz a kerékpár egy Zero Z-Force 75-7 motort használ, egy Sevcon 6-os méretű vezérlővel párosítva, amely elveszi az akkumulátorok egyenáramát és átalakítja váltóárammá, hogy a motor hasznosítsa. Ez azt is lehetővé teszi, hogy a kerékpár maximális sebessége 100-120 mph között változjon. A motor maximális teljesítménye 54 LE 4300 fordulat / perc mellett és 68 font nyomatékkal, így ez a kerékpár 5,2 másodperc alatt képes elindulni 0-60 km / h sebességgel. (Barry Allen örülne ennek a sebességnek.)

A csapat nemcsak a saját akkumulátor-kezelő rendszerét, az akkumulátortartó modulokat és a hajtáslánc szerkezeti keretét állította elő, hanem a házon belüli adatgyűjtő és elemző szoftvereket is felhasználva a maximális hatékonyság érdekében.

A verseny megkezdése előtt alkalmam volt találkozni a csapat kijelölt versenyzőjével, Karl Smolenskivel, a Cornell Gyorsító-alapú Tudományos és Oktatási Laboratóriumának mérnökével és egy igazi kerékpáros rajongóval. Ő és a legénység egyaránt eksztázisban volt, amikor a hátrányos helyzetű csapat a pályára kerekezte a biciklit. A kerékpárt két Go Pro kamerával szerelték fel; az egyik az első sárvédő közepén (be van ágyazva), a másik pedig a jobb hátsó sárvédő különböző szögekből.

A szombati verseny erősen indult, mivel az első két körben a kerékpár dominált, de az idő előrehaladtával az elemek gyorsan lemerülni kezdtek. Ez jelentős teljesítménycsökkenést okozott, és a kerékpár lemaradt. Ugyanezek az elkerülhetetlen eredmények következtek a következő napon is. (Lásd a verseny eredményeit szombat és Vasárnap eSuperSport verseny itt).

A csapat hangulata korántsem volt összetörve, amikor megszerezték az ötödik helyet. Ehelyett azzal ünnepeltek, hogy megvitatták a jövő évben végrehajtandó fejlesztéseket, ujjongva nézték a GoPro felvételét, és megosztották a jó sportosságot, amikor fényképeztek versenytársaikkal:

eSuperSport 3

A felfordulás ellenére alkalmam nyílt Jeffrey Botticellóval, az EVT adminisztratív vezetőjével megbeszélni, mi baja esett a kerékpárnak, és hogyan tervezik javítani. Válasza a következő:

„Megállapítottuk, hogy az oka annak, hogy a kerékpár ennyivel csökkentette a sebességet a későbbi körökben, az volt, hogy az akkumulátor feszültsége alacsonyabb volt, mint amit a motorvezérlő várt tőlük. Ez megingatta a hatalmat. Úgy tervezzük, hogy ezt a problémát úgy oldjuk meg, hogy két extra akkumulátor cellát adunk hozzá a csomag teljes feszültségének növelése érdekében. '

Jövőre, több tervezett módosítás elvégzése után, a csapat arra törekszik, hogy versenyezzen a versenyen, és hazahozza a győzelmet.